nic

Čivava a Boloňský psík (boloňáček)
Od České lípy - o chovatelské stanici

nic  
nic nic
nic

O chovatelské stanici "od České Lípy"

Chovatelská stanice byla zaregistrovaná 03.07.2003 u FCI, pod chráněným názvem „od České Lípy“.
Tím jsem chtěla přiblížit místo, kde žijeme - Česká Lípa:
České – Čech / lípa – národní strom.

certifikát

Z historie aneb cesta k čivavě a boloňáčkovi:

Již od dětství mě psi provázejí celým mým životem. Ze začátku to byli pouze milí společníci naší rodiny.

Našimi prvními pejsky byli jezevčíci jak dlouhosrstí, tak krátkosrstí a vždy byli právoplatnými členy rodiny. Když jsme se v roce 1989 přestěhovali do rodinného domku, přibyla na zahradu střední kníračka Betynka a ta měla překrásná štěňátka. Tehdy jsem si uvědomila, že bych se chtěla věnovat chovu pejsků trochu více.

Když nám umřela naše poslední jezevčička Akša, byly už děti dospělé a já se konečně rozhodla pro chov pejsků s PP. Dlouho jsem hledala plemeno, které by bylo dalším členem naší rodiny, a nakonec to vyhrály čivavy. Snad proto, že jsou tak různorodé. Nikdy předem nevíte, jak barevná štěňátka se narodí, protože genetika je mocná čarodějka. Také mě zaujali svou povahou a tím, že jejich srst je nenáročná na udržování. Naše kníračka Betynka mi dala dost práce s úpravou srsti a to k ní přibyl ještě pes Ax, kterého jsme si vzali k sobě, aby nemusel do útulku.

A tak v lednu roku 2001 přišla do naší rodiny čivaví holčička Dolinka. Byla však velmi malinká a nemohla mít štěňátka, stala se však miláčkem naší třináctileté dcery a já se začala ohlížet po další fenečce. Netušila jsem, jak těžké je pořídit si fenečku na chov. Po mnoha telefonátech se nade mnou smilovala chovatelka z Košťálova a já si domů přivezla ještě v roce 2001 Hesinku z chovatelské stanice Křišťálové oko. V roce 2002 jsem ji uchovnila a první štěňátka se narodila v červnu roku 2004. Byli to však 2 kluci, a tak jsem na holčičku čekala až do dubna 2005. Narodily se dvě a jedna zůstala doma.

V roce 2005 jsem se rozhodla, že si pořídím ještě jedno malé plemeno a volba padla na boloňského psíka. Snad proto, že je od čivav tak odlišný a také jsem hledala plemeno nekonfliktní, a které se hodí do smečky. V únoru jsme si přivezly malé, bílé, chlupaté klubíčko. Lolita Ave Alois od chovatelky z Rychnova u Jablonce nad Nisou nás nezklamala. Se smečkou se krásně sžila, v současné době je z ní krásná fena s veselou povahou a všechny holky dohromady nám zpříjemňují náš dnešní život.

Chovatelství jsem cele propadla a chci se mu plně věnovat. Je to krásné naplnění mého dalšího života a díky i mému manželovi se můžu věnovat svému životnímu snu.

nic | rozcestník |

  Webmaster:  Casper Bohemia - malinois, Painting Photos